Žilina

Objednajte sa

Trápi Vás
popraskané
cievky?

Popraskané cievky sú nepríjemným, neestetickým doplnkom pokožky. Na odstránenie tohto kožného problému je často potrebná odborná starostlivosť, ktorú Vám poskytneme pomocou najmodernejšieho lasera či inými efektívnymi ošetreniami.

Objednajte sa

Dôvody pre návštevu

Spozoroval som malé červené čiarky, ktoré sa rozširujú.

Chcem mať jednotnú pleť, bez začervenania.

Bežne dostupné kozmetické prípravky na odstránenie začervenania mi nepomáhajú.

Červené žilky sa mi na tvári rozširujú a v niektorých prípadoch začínajú páliť.

Vadia mi rozšírené cievky, hľadám možnosti ich odstránenia.

Na pokožke mám viditeľné cievky, chcem ich účinne odstrániť.

A mnohé iné...

Je čas prestať sa trápiť!

Objednajte sa na úvodnú konzultáciu a nájdeme pre Vás to najlepšie riešenie!

Naše ošetrenia

Naši odborníci pre Vás určia to najvhodnejšie ošetrenie.
Pozrite si výber z ošetrení na našej klinike:

Charakteristika

Popraskané cievky môžete spozorovať ako malé červené čiarky, ktoré sa zvyknú rozširovať do tvaru pavučiny. Nazývajú sa aj „pavúčie cievky“. Viditeľné sú vďaka tomu, že sa nachádzajú tesne pod povrchom kože. Odborne červené žilky/cievky na tvári nazývame teleangiektázie. Spôsobené sú rôznymi faktormi. Najčastejšie ide o vystavenie sa slnečnému žiareniu, dedičnosť alebo klimatické vplyvy. Za ich výskyt môže aj hormonálna liečba či životný štýl. Pozorujeme ich jednotlivo alebo ako plošné zoskupenie do jedného celku. Na dolných končatinách sa viditeľné cievky nazývajú varixy, ľudovo ich poznáme pod pojmom metličky. Častejšie sa vyskytujú u žien ako u mužov. Ďalším typom je hemagióm angioma senile. Ide o drobný červený uzlík, ktorý je na koži mierne vyvýšený. Jeho výskyt je vždy samostatne, jednotlivo na tvári aj po tele.

Na rozšírené a popraskané cievky máme odborné ošetrenia, ktoré ich účinne odstraňujú. Na liečbu využívame najmodernejšiu techniku koagulácie založenú na účinku rádiofrekvenčných vĺn, možnosti laserovej medicíny či konkrétne, nami zvolené postupy ošetrujúcich protokolov. Výsledkom je jednotná, čistá pleť. Zákroky sú neinvazívne a bezbolestné. Kombináciou našich profesionálnych zariadení a odborným prístupom našich dermatológov vieme zaručiť Vašu spokojnosť.

Príčiny vzniku

Na vzniku rozšírených a popraskaných cievok sa môže podieľať mnoho faktorov. Poznanie ich príčin Vám môže pomôcť s urýchlením liečenia:

  • Konzumácia alkoholu
  • Genetická predispozícia
  • Zmeny počasia
  • Zmeny tlaku
  • Vystavenie sa ostrému slnku

Vitajte u nás

Ponúkame Vám